undefined

Skoro w ludziach występuje mniej albo bardziej samoistna obawa przed siadaniem na stomatologicznym fotelu, to sporo osób odwiedza stomatologa wyłącznie w awaryjnych okolicznościach, gdy w trakcie szczotkowania zębów odnotuje pierwsze znamiona próchnicy, albo co gorsza – gdy ząb już zaczyna z lekka boleć. Na pewno jest to skutek przejść z niegdysiejszych dziesięcioleci kiedy to preparaty znieczulające nie były do tego stopnia wydajne jak obecnie i naprawdę idąc do stomatologa trzeba było się liczyć z dyskomfortem. Niekiedy dopiero nieustanny ból zęba potrafił sprowokować człowieka do zaaranżowania wizyty u dentysty.

Lecz teraz jest akurat nieco odmiennie. Medycyna uczyniła niebywałe postępy, natomiast stomatologia bodajże już w szczególności. Model opieki dentystycznej jaki działa w Polsce wspiera się głównie na wizytach prywatnych, a każdy wie iż prywatnie pacjent jest klientem dentysty i chce on żeby pacjent do dentysty powracał. Inną rzeczą jest, że dziś ludzie nie chodzą już do dentystów tylko w palących wypadkach, tylko po prostu po to żeby posiadać schludne uzębienie. Coraz bardziej docenia się wpływ znakomitego uzębienia na urodę. Wielu ludzi pretenduje aby prezentować się jak celebryci z telewizji, jacy poza doskonałym wyglądem nie mają wiele do zaproponowania. Stomatologia kosmetyczna zyskuje przez to na znaczeniu analogicznie jak dzieje się to w przypadku medycyny estetycznej.

Wśród propozycji stomatologii kosmetycznej daje się odnotować intensywny rozwój w implantologii. Coraz większa ilość dentystów rozpoczyna się specjalizować w tej dyscyplinie, co bezspornie jest odpowiedzią branży dentystycznej na popyt na podobne usługi. Implantologia skupia się na instalowaniu wszczepów, a więc śrub umieszczanych w kościach szczęki jako zastępstwo dla straconego korzenia zęba (zobacz: http://www.implant-dent.pl/uslugi/implantologia). Przed podjęciem do zakładania implantu należy usunąć korzeń, o ile ciągle mieści się on w kości szczęki. Wówczas rana po wyrwaniu korzenia musi się zagoić, zresztą całkowita kondycja jamy ustnej musi być w świetnej formie, wolna od którychkolwiek przypadłości, aby nie wdało się zainfekowanie. Dopiero na wszczepie osadza się koronę zęba przygotowaną przez protetyka i dopasowaną do całości zębów pacjenta.

Proces nakładania implantu jest więc rozłożony w czasie. Konkretne implanty dentystyczne zakłada się w trakcie jednorazowej wizyty na fotelu stomatologicznym, lecz przed takim zabiegiem należy poczynić porządek z innymi zębami żeby nie nastąpiły powikłania. Po samym założeniu wszczepu potrzeba wciąż zaczekać na zagojenie się dziąsła oraz na sporządzenie protezy zęba, która zostanie nałożona na implant. Jakkolwiek zakładanie implantu zdaje się zagmatwaną operacją to jest ona odbywana przy miejscowym znieczuleniu, nie trzeba robić tego w pełnej narkozie, jaka mogłaby być szkodliwa dla pewnych osób.